Som študentkou umeleckej strednej školy, kde sa venujem rozvíjaniu svojej kreativity a výtvarného cítenia. Umenie vnímam ako prostriedok komunikácie, ktorý dokáže vyjadriť myšlienky, nálady aj príbehy bez slov.
Rada skúmam nové techniky a štýly, spájam prírodu, emócie a osobné skúsenosti do svojich prác.
Mojím cieľom je neustále sa zlepšovať, učiť sa novým veciam a tvoriť srdcom.
Prvá grafika ktorú tu máme a ktorú som navrhla je dizajn jedálneho lístka, konkrétne som urobila lístok do kaviarne/cukrárne. Môžeme tam nájsť kadejaké pochúťky od sladkých jedál až po horúce čaje. Dala som to do pastelovo-modrej farby s bielymi ornamentami a bielym textom.
Druhú grafiku tu máme návrh na mobilnú aplikáciu. mali sme navrhovať 3 verzie aplikácie, ale nakoniec som si vybrala apku ktorá bude vám pomáhať zapisovať recepty vaše či aj iných. Viete si tam zapísať pečene/nepečené slané/sladké recepty. Môžeme ich zdielať aj s ostatnými a písať si aj recepty navzájom.
Toto zadanie bolo spoločná s recikláciou a eko témou pre našu školu. Znázornila som ako naše živočichy trpia našim odpadom, ktorý
odhadzujeme do more. Naše zvieratká to potom skonzumuju a trpia tým, škodí im to. Nemali by sme žiaden odpad odhadzovať do mora ale reciklovať alebo aspon hádzať do košou. Zachraňujme našu planétu a nie zničme!!
Celá naša trieda navrhovala pozvánky na našu stužkovú slávnosť. Káždý sme mali rozdielnu pozvánku, do rôzneho štýlu a rôznich farieb. Ja som sa snažila urobiť nieco do takej modrej farby kde boli znazornene
Produktový dizajn bol ročníkový nprojekt druhého ročníka. mali sme urobit obal na nejaký fastfood alebo na obal pre tú danú potravinu. Ja som sa rozhodla urobiť obal na Sushi. Aby si každý vedel to sushi v klude zobrať zo sebou. Mám tam 3 druhy, 1. kombinácia vegetarianského a mäsového sushi, 2. iba jeden druh a to mäsové, niekto má rad iba mäsové a posledný druh je vegetariansky, keďže nie každý môže alebo chce mäso. Každý si tam nájde svoj druh.
Ďaľší produktový dizajn tu máme dizajn na čaje. Tento produktový dizajn sme robili na konci tretieho ročníka. Vybrala som si obal na rôzhne druhy čajov. Máme tam materinu dúšku, púpavu a žihľavu. Téma bola urobť produkt na slovenskú tématiku.
Toto dielo bolo inšpirované umelcom Vanom Goghom, The Starry Night. Urobila som to dielo do Pixel art, takže som dielo kreslila v kockach. Vymerala som si strany a všetky koncky som rysovala naraz, a postupne som tam vkladala farby a pomahala som si jeho dielom, nech sa to aspon kúsok podobá.
V druhom ročníku sme si mali vybrať rozny predmet. Predmet ktorý budeme kresliť do rôzných štýlov. ja som si najskor vybrala koreničku, ale nakoniec som sa rozhodla pre štruktúrovaný. Prve bolo ho nakresliť normalne v jeho pôvodnej farbe. Druhý štýl bol čierno-bielo, takže vytieňovať ceruzkou. Tretí štýl bol bodkovanie s fixami a posledný štýl bol aby sme nakreslili hocijaké predmety do toho určitého tvaru. Ja som spravila časti kostí z tela. Na hlavu klúču som dala hrudný kôš, na dĺžku som dala stavce z chrbtice a na konkrétný zámok som dala ľavú ruku.
Gmail: sophia.sladovnikova@gmail.com
Tel.číslo: 0903 459 662
Instagram: sophiasladovnikov_